Cennik:

  • makijaż permanentny ok. 200-250 zł jeden zabieg (nie zawsze trzeba usuwać cały makijaż/ czasem tylko przody lub końce brwi, wyjechane poza czerwień wargową usta itp. wówczas wyceniamy usługę indywidualnie)
  • tatuaż w zależności od wielkości od ok. 200 zł

Technologia laserowa Nd:YAG Q-switch umożliwia pozbycie się niechcianego tatuażu trwałego, a także permanentnego lub jego rozjaśnienie w celu wykonania nowego w tym samym miejscu. W zależności od rodzaju tatuażu i indywidualnej reakcji na zabieg zaleca się wykonanie serii ok 6-8 zabiegów w odstępach co 1,5 miesiąca a w przypadku makijażu permanentnego 1-2-5 zabiegów. Jednak liczba zabiegów potrzebnych do usunięcia tatuażu zależy od wielu czynników:

  • koloru tatuażu,
  • wielkości, głębokości, typu barwnika,
  • koloru skóry,
  • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego)

Jeśli chcemy przykryć stary wzór zwykle wystarczą 2-4 zabiegi, w przypadku makijażu permanentnego często 1 zabieg. 

Pracujemy na laserze neodymowo-yagowym Q-switch. Jest to najnowszej generacji laser typu Q-switch Nd:Yag posiadający certyfikat medyczny co wpływa na bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzanych zabiegów.

Obszar, na którym występuje tatuaż należy wcześniej ogolić- dotyczy ciała, nie brwi. Usunięcie tatuażu po jednej wizycie jest przeważnie niemożliwe. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. W ciągu kolejnych tygodni/miesięcy makrofagi usuwają ze skóry rozbite cząsteczki barwnika i tatuaż staje się coraz jaśniejszy. 

Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają min 6 zabiegów. Niekiedy całkowite usunięcie barwnika ze skóry jest niemożliwe. W zależności od rozmiaru zabieg trwa od 5 do 60 minut. Duże tatuaże należy podzielić na części.

Po zabiegu może pojawić się strupek, który należy pielęgnować i nawilżać, np. używając maści bepanthen lub specjalnej maści po usuwaniu tatuażu. 

Należy chronić skórę przed infekcją (zakaz korzystania z basenu publicznego oraz sauny po zabiegu, stosowanie jałowych opatrunków) i unikać opalania – stosować kremy z wysokim filtrem.

Odczucia podczas zabiegu są reakcją indywidualną, jednak zwykle jest to bardziej bolesne niż wykonanie tatuażu. Jeśli ból jest nieakceptowalny dla Klienta decydujemy sie na znieczulenie miejscowe maścią.