inaczej nazywany P. Shine, to zabieg, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Wiele kobiet zrezygnowało z nakładania sztucznych paznokci i mas żelowych czy akrylowych właśnie po to by cieszyć się zdrową i naturalną płytką paznokcia.

Tak naprawdę manicure japoński powstał już 400 lat temu w Japonii, gdzie z jego dobroczynnych właściwości korzystały tamtejsze arystokratki. 

Zabieg polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku. 

w preparatach wcieranych w płytkę znajdują się przede wszystkim: witamina A, E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z morza japońskiego. Składniki te odżywiają paznokcie i korzystnie wpływają na ich stan, dodatkowo ruch wykonywany podczas ich aplikowania wpływa na poprawę krążenia krwi- czyli poniekąd przyspieszają wzrost i regenerację.

Przede wszystkim japoński manicure nadaje paznokciom widoczny połysk. Płytka paznokcia po zabiegu wygląda tak, jakby na jej powierzchnię został zaaplikowany lakier bezbarwny. Paznokcie wyglądają zdrowo, a co najważniejsze są wzmocnione, odżywione i zregenerowane.

Czy manicure japoński można wykonywać po hybrydzie?

Japoński manicure można wykonywać na płytce paznokcia, która jest nieuszkodzona, a jej warstwa nie jest przetarta czy zbyt cienka. Niestety bardzo często po usunięciu manicure hybrydowego płytka paznokcia jest naruszona, cieńsza – wtedy nie zaleca się wykonywania manicure japońskiego. Należy pamiętać, że podczas P. Shine również wykonujemy charakterystyczne ruchy wcierające, dlatego nadmierne naruszenie płytki paznokcia nie wyjdzie im na dobre.

Warto podejść do tematu zdroworozsądkowo i jeśli stan paznokci na to nie pozwala, nie należy wykonywać zabiegu na siłę. Najlepiej odczekać kilka tygodni i dopiero wtedy wykonać manicure japoński.

Zdarza się również, że po wykonaniu manicure japońskiego panie chcą od razu pomalować swoje paznokcie, gdyż najczęściej są przyzwyczajone do posiadania koloru na płytce. 

Nie zaleca się malowania paznokci zaraz po wykonaniu zabiegu, można to zrobić dopiero po około 4–5 dniach od wykonania manicure japońskiego. Wynika to z faktu, że płytka paznokcia po tym zabiegu jest dość mocno natłuszczona, co znacznie wpływa na długość utrzymywania się lakieru.

Przeciwwskazania:

grzybica, stany zapalne, niegojące się rany, przerwana ciągłość naskórka, brodawki, a także uszkodzona, zbyt cienka lub zbyt mocno spiłowana płytka paznokcia.