Depilacja to niezwykle popularny zabieg, który przyciąga do gabinetów cały czas nowe osoby. Każdy z nas chce się cieszyć gładką skórą nóg, pach czy bikini. Wiele z osób korzystających z takich zabiegów nie wykonuje ich dla wygody, ale dlatego, że użycie maszynki do golenia, pasty czy płynów powoduje u nich alergię i bardzo nieestetyczne zmiany w postaci przebarwień, odbarwień czy stanów zapalnych. Czasem jedynym słusznym rozwiązaniem jest właśnie poddanie się depilacji laserowej.
Metody wykonywania usuwania włosów mogą być różne, to bardzo ważne, aby dopasować rodzaj depilacji do indywidualnych potrzeb osoby, która się jej poddaje.
Rozumiemy, że Każda z Pań jest inna i jednej zależy na wysokiej skuteczności, a inna może mieć niski próg bólu i ważniejszy dla niej okaże się komfort podczas zabiegu. Dodatkowo różnimy się rodzajem owłosienia (jasne ciemne, mocne, delikatne)oraz kolorem i wrażliwością skóry.
Dlatego też w naszej ofercie posiadamy urządzenia do usuwania owłosienia
- laser diodowy 3D (połączenie 3 długości fali laserowej w 1 głowicy: lasera diodowego 810nm, lasera aleksandrytowego 755nm oraz lasera neodymowo-yagowego 1064nm)
- IPL+RF (światło intensywnie pulsujące wzmocnione falą radiową dla jasnych włosów),
- IPL (światło intensywnie pulsujące),
- elektroliza.
LASER DIODOWY 3D
Co więc wyjątkowego ma w sobie depilacja laserowa 3D?
To mało znane urządzenie o ogromnych możliwościach, które stanowi połączenie lasera diodowego, neodymowo-yagowego i alexandrytowego.
Co to oznacza dla Ciebie?
Włoski usuwane są na 3 różnych głębokościach, dzięki czemu skuteczność zabiegu jest znacznie większa.
Dla porównania – zwykłe lasery nie radzą sobie z włoskami, które są w fazie katagenu, czyli obumierania ponieważ nie działają na wszystkich trzech głębokościach.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny i maksymalnie bezpieczny. Można go porównać do masowania skóry pacjenta specjalną głowicą.
W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Głównym elementem depilacji laserowej 3D jest niszczenie cebulek włosa, co sprawia, że Twoja skóra szybciej stanie się gładka i przyjemna w dotyku.
- Dzień przed wizytą w salonie należy wykonać tradycyjną depilację zwykłą, jednorazową maszynką.
- UWAGA! Pamiętaj, że usuwanie włosków przed wizytą woskiem, pastą, czy mechanicznym depilatorem wyrywa mieszki włosowe razem z cebulką włosa przez co zabieg depilacji laserowej 3D nie będzie miał sensu.
- Bardzo ważne, aby nie opalać się na kilka dni przed zabiegiem. Odstaw również leki i zioła, które mogą powodować przebarwienia na Twojej skórze.
- Zwróć uwagę, aby wszystkie pieprzyki, ciemniejsze znamiona były odpowiednio zabezpieczane przez specjalistę w trakcie przygotowania do zabiegu.
Ile będę czekać na pierwsze efekty po zabiegu depilacji laserowej?
W przeciwieństwie do mechanicznego usuwania owłosienia efektów nie dostrzeżesz zaraz po zabiegu (który najczęściej trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut).
Pierwsze efekty widoczne są po ok. 10 – 14 dniach, wtedy zaczynają wypadać pierwsze włoski. W zależności od grubości oraz koloru Twoich włosków zabieg jest powtarzany 3 do 6 razy w serii w odstępach czasowych od 4 do 8 tygodni. Dla porównania zabieg depilacji zwykłym laserem to od 5 aż do 7 zabiegów w jednej serii. Serii może być… wiele.
Poznaj więc 5 powodów, dla których powinnaś wybrać depilację laserową 3D
- nadaje się do każdego fototypu skóry
- daje lepsze efekty przy ciemnych włosach
- jest praktycznie bezbolesna
- działa na 3 głębokościach włosa, co czyni go najbardziej skutecznym laserem dostępnym na rynku
- ze względu na cenę urządzenia zabieg jest rzadko dostępny na rynku, to oznacza, że na zastosowanie tego urządzenia stać tylko wybrane Salony i profesjonalnych kosmetologów
Podsumujmy zabieg depilacji laserowej
Depilacja laserowa zapewni Ci idealnie gładkie ciało, bez ciągłego golenia, podrażnień i wrastających włosków!
Jeżeli masz w okolicy salon, który dysponuje depilacją laserową 3D, to nie ma się co dwa razy zastanawiać. Planując depilację warto skorzystać z najnowszych technologii i umówić się na zabieg depilacji laserowej 3D, bo to kosmetologia, która działa.
Depilacja laserowa jest obecnie najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik włosów, a następnie powoduje zniszczenie ich cebulek. Na zabieg najlepiej umówić się, kiedy włosy są w fazie aktywnego wzrostu – wówczas depilacja laserowa jest w stanie usunąć włosy na zawsze.
- Laser działa na ciemne włosy – im ciemniejsze i grubsze włosy, tym lepszy efekt.
- Dla uzyskania trwałego efektu depilacja laserowa musi być wykonana w serii około 6 zabiegów.
- Zabiegi powinny być wykonywane w równych odstępach. Trwała depilacja laserowa twarzy co 5-6 tygodni, natomiast depilacja laserem pach, bikini, nóg i pozostałych partii, co 8-12 tygodni.
- Skóra przed zabiegiem nie może być opalona.
- Leki i zioła światłouczulające są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej – pamiętaj, by zgłosić wszystkie przyjmowane preparaty przed wykonaniem zabiegu!
- Depilacja laserowa nie może być wykonana u kobiet w ciąży.
- Nie można wyrywać włosów 4-6 tygodni przed planowanym zabiegiem laserowym.
- Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.
Efekty zabiegów na pachy:
Efekty zabiegów na brodę:
DEPILACJA IPL – CO TO JEST? ZASTOSOWANIE I SKUTECZNOŚĆ
Zabiegi trwałej redukcji owłosienia często kojarzone są wyłącznie ze stosowaniem lasera. Chociaż zasada działania obu technik jest bardzo podobna, to depilacja IPL dla wielu osób okazuje się znacznie bardziej komfortowa. Co to jest IPL, jakie ma zastosowanie oraz jaka metoda depilacji jest lepsza: IPL czy laser?
Co to jest Depilacja IPL?
Kluczowe jest uświadomienie sobie, że promieniowanie elektromagnetyczne, w zależności od parametrów emitującego je urządzenia wywiera zupełnie różny wpływ na nasz organizm. Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach – rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry. Zjawisko nazywamy selektywną fototermolizą – selektywną, ponieważ urządzenie „wie” co ma zniszczyć. Niezwykle istotne są także przerwy pomiędzy impulsami, które emitujemy do cebulki włosowej. Odpowiednie ustawienie aparatu pozwala skórze „odpocząć” i pozbyć się min. 50% energii każdego strzału. Dzięki temu zabieg depilacji IPL jest bezpieczny – unikamy przegrzania tkanek i tym samym poparzenia skóry.
Zabieg z użyciem urządzenia IPL
Istnieje wiele typów sprzętu stosowanego w zabiegach trwałej redukcji owłosienia, kilkanaście typów laserów oraz urządzenia, które chociaż działają na bardzo podobnej zasadzie, laserami nie są. Mowa o wspomnianym przed chwilą IPL, z angielskiego – Intense Pulsed Light, czyli intensywnym pulsacyjnym źródle światła. Światło IPL w przeciwieństwie do lasera to wiązka promieni o różnej długości fali, dzięki temu możemy dotrzeć na różne głębokości skóry. Innowacją metody IPL jest wysoka skuteczność usuwania jasnych i rudych włosów, co jest częstym problemem w przypadku stosowania laserów.
Zabiegi trwałej depilacji wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii IPL z systemem RF dla najwyższej skuteczności przy jasnym owłosieniu.
Depilacja IPL – skuteczność
Dzięki IPL cz IPL z RF udaje się usunąć problem zbędnego owłosienia u większości Klientek. Jednak jak w przypadku wielu zabiegów o skuteczności decyduje szereg czynników, a dobór metody w ostateczności należy zostawić osobie wykonującej zabieg.
Depilacja IPL – przeciwwskazania
Zabiegi przeprowadzane przy użyciu IPL są bardzo bezpieczne i nie niosą wysokiego ryzyka powstawania podrażnień. U każdej klientki, musimy jednak wykluczyć pewne przeciwwskazania.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu trwałej depilacji PL są:
- nowotwory skóry i/lub innych narządów – przy wszystkich chorobach nowotworowych należy powstrzymać się od wykonywania zabiegów IPL;
- duże, szybko rosnące zmiany barwnikowe – chyba że dermatolog wykluczył czerniaka i wyraził zgodę na zabieg;
- choroby tkanki łącznej, czyli kolagenozy;
- skłonność do powstawania blizn przerostowych keloidów – blizny przerostowe, czyli mocno wyniosłe ponad powierzchnię skóry;
- padaczka (epilepsja) – błyski światła podczas zabiegu mogą wywołać atak padaczki;
- porfirie;
- fotodermatozy – grupa chorób wywoływanych przez światło słoneczne;
- nadwrażliwość na światło słoneczne – zaczerwienienie, pokrzywka, pieczenie lub poparzenie nawet po krótkiej ekspozycji na światło słoneczne;
- ciąża – w związku z brakiem badań na temat bezpieczeństwa stosowania IPL u kobiet ciężarnych nie wolno wykonywać zabiegów w tym okresie;
- aktywna opryszczka – bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegów na twarzy;
- uszkodzenia skóry i wypryski w miejscu przeprowadzania zabiegu – rany, wysypki niewiadomego pochodzenia, zaczerwienienia lub obrzęki;
- metalowe protezy i implanty w miejscu przeprowadzania zabiegu – okolice te należy przykryć białym wacikiem i zachować margines bezpieczeństwa strzału;
- rozrusznik serca – wyłącznie za zgoda lekarską można zdecydować się na wykonanie zabiegu klientowi z rozrusznikiem serca;
Istnieją także względne ograniczenia do wykonywania zabiegu trwałej depilacji, co oznacza, że zabieg może być wykonywany pod pewnymi warunkami. Każda klientka traktowana jest indywidualnie. Przed zabiegiem prowadzona jest rozmowa, w czasie której doprecyzowane są warunki, przebieg oraz ewentualne przeciwwskazania do wykonania depilacji.
- występowanie czerniaka w rodzinie;
- skłonność do powstawania naczyniaków;
- żylaki;
- cukrzyca;
- bielactwo;
- łuszczyca;
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew;
- przyjmowanie leków hormonalnych;
- przyjmowanie substancji fotouczulających – jeśli klientka zażywa leki należy przed zabiegiem sprawdzić, czy nie zawierają substancji fotouczulających. Jeżeli jest podejrzenie, że lek może uczulać należy zgłosić się na zabieg po ok. 2 tygodniach po zakończeniu kuracji;
- karmienie piersią;
- aktywne infekcje;
- wiek poniżej 18 roku życia – po 13-16 roku życia zabieg możliwy z pisemną zgodą rodziców;
- świeża lub intensywna opalenizna;
- inwazyjne zabiegi kosmetyczne takie jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja i inne inwazyjne zabiegi podrażniające skórę. W efekcie tych zabiegów skóra staje się podatna na poparzenia, dlatego należy zachować odstęp od 1-3 tygodni, w zależności od stopnia inwazyjności zabiegu;
- depilacja woskiem przeprowadzana w miejscu wykonania zabiegu – rezygnację z woskowania zalecamy na 4 tygodni przed zabiegiem i przez cały czas trwania serii.
Zarówno depilacja światłem IPL, jak również Laserem diodowym to zabiegi, które z wykorzystaniem wiązki światła docierają głęboko do wnętrza skóry niszcząc wybrany fragment w mieszku włosowym. Zabiegi te wpływają na usunięcie owłosienia w wybranej partii ciała lub na całym ciele.
Oba zabiegi są uważane za bezpieczne, natomiast z punktu widzenia skuteczności laser diodowy jest uznawany za najbardziej efektywną formę usuwania owłosienia jaka obecnie dostępna jest na rynku. Depilacja laserem diodowym usuwa owłosienie na długi czas.
IPL a Laser diodowy – porównanie
Różnica między IPL a Laserem diodowym polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia oraz ilości zabiegów, które potrzebne są do uzyskania pożądanego efektu. Oba urządzenia działają docelowo na barwnik zawarty we włoskach, nie uszkadzając tkanek dookoła. Skuteczność depilacji laserowej laserem sięga 95% – to oznacza, że włoski, które mogą odrosnąć, są pozbawione barwnika i są cienkie, co sprawia, że w zasadzie niewidoczne.
IPL nie są laserami, choć tak często są nazywane. Pacjent jest poddawany zabiegowi naświetlania lampą. Wadą urządzeń IPL jest to, że wpływają one na miejsca w okolicach mieszków włosowych, nie działają wybiórczo na włos.
Bolesność obu zabiegów uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz jakości urządzenia. Podsumowując najważniejsze różnice między oboma, ich skuteczność i ilość zabiegów, jaką należy wykonać, jest różna. Podobo na 1 zabieg z użyciem lasera przypadają 3 zabiegi lampami IPL. Zatem różnica w jakości jest znacząca. Dodatkowo u osób poddających się zabiegowi IPL usunięcie całkowitego owłosienia jest utrudnione z racji tego, że działanie IPL różni się znacznie od działania lasera, który punktowo i bardzo precyzyjnie wpływa na cebulki włosów, uszkadzając je skutecznie.
Depilacja IPL czy laserowy – jaki wybrać?
Obie technologie wymagają regularnych zabiegów, ponieważ można nimi usuwać włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Dzięki urządzeniu IPL można usunąć już po 3-4 zabiegach aż 92 % włosów, co jest znakomitym osiągnięciem. Długoterminowo można ograniczyć wzrost włosków jedynie za pomocą zabiegów wykonywanych regularnie, nie ma innego sposobu na to, by pozbyć się włosków za jednym zamachem.
IPL czy laser – jak podjąć ostateczną decyzję?
• depilacja IPL nie jest tak skuteczna jak ta laserowa – sprawia to różnica w emitowaniu światła przez oba urządzenia, laser jest dokładniejszy, mocniej działa na włoski i ich cebulki, jest zatem skuteczniejszy w działaniu
• oba zabiegi są bezpieczne, jednak tylko depilacja laserowa wykonywana przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym jest w stanie zapewnić długotrwały efekt. Przed obiema metodami depilacji należy udać się na konsultację ze specjalistą, by mieć pewność, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu zabiegu.
• Bolesność obu zabiegów jest podoba. Według nas mniej bolesny zabieg IPL czy IPL z RF .Zabiegi IPL są tańsze od zabiegów laserowych, jednak przynoszą słabsze efekty, bo nie są one długotrwałe i konieczne jest powtarzanie co jakiś czas zabiegów na skórze.
Należy jednak pamiętać, że nie zawsze zabieg laserem może być wykonany mam tu na myśli kolor włosa, skóry oraz odporność na ból.
Kolejnym skutecznym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia jest ELEKTROLIZA
Elektroliza to zabieg polecany na małe powierzchnie skóry( twarz, wokół sutków) i w szczególności na siwe lub pojedyncze bardzo grube włosy.ś
Elektroliza pozwala na trwałe usunięcie włosów poprzez wykorzystanie prądu, a dzięki jej skuteczności i bezpieczeństwu, została zatwierdzona przez Amerykański Instytut Zdrowia (FDA). Istnieją alternatywne metody depilacji takie jak – depilacja laserowa oraz foto depilacja IPL. Jednak oba te zabiegi działają tylko na włosy z zawartą melaniną, nie dając efektów na włosach jasnych i siwych, które nie mają tego barwnika.
Wskazania przed zabiegiem
Zabieg poprzedza wcześniejsza konsultacja. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, warunkiem koniecznym jest zapuszczenie włosów do długości minimum 0,3 cm. Przed wykonaniem elektrolizy należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Nie należy również przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Przebieg usuwania owłosienia
Elektroliza trwa około 10-60 minut, w zależności od wielkości obszaru, w którym przeprowadza się zabieg. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które wykorzystuje przepływ prądu o wysokiej częstotliwości. Procedurę usuwania owłosienia przeprowadza się za pomocą cienkiej jednorazowej elektrody w kształcie igły lub metalowej sądy, którą wprowadza się do mieszka włosowego. Urządzenie emituje prąd elektryczny, którego zadaniem jest zniszczenie korzenia mieszka włosowego, w wyniku, którego włos jest usuwany na stałe. Prądem stałym należy potraktować każdy mieszek włosowy z osobna i należy powtarzać aż do uzyskania oczekiwanego efektu, ponieważ każdy włos rośnie w innym tempie.
Efekty po zastosowaniu elektrolizy
Pierwsze efekty elektrolizy są widoczne od razu ale po około 3 tygodniach od wykonania zabiegu pojawiają się inne włoski. Jeśli zaobserwujemy przerzedzenie włosów lub ich całkowity brak, możliwe będzie ocenienie skuteczności zabiegu oraz ewentualne umówienie się na kolejny w celu uzyskania pożądanych efektów.
Po zabiegu elektrolizy
Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie, które powinno zniknąć w ciągu kilku godzin. W miejscach, w których dokonywane było nakłucie mogą wystąpić niewielkie strupki. W czasie gojenia tych miejsc należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu elektrolizy, warto stosować kremy o działaniu łagodzącym i przyspieszającym gojenie.
Przeciwskazania do zastosowania metody elektrolizy
Bezwzględne przeciwskazania do przystąpienia do zabiegu to – ciąża, karmienie piersią, choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik), choroby neurologiczne (padaczka), infekcje skórne w okolicach przeznaczonych do zabiegu.