EMS

NOWOŚĆ NA RYNKU MEDYCYNY ESTETYCZNEJ! EMS BODY SCULPTOR

Nieinwazyjny system do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, rzeźbienia i budowy mięśni oraz liftingu pośladków.

EMS BODY SCULPTOR pomoże Ci uzyskać piękny brzuch i brazylijskie pośladki bez skalpela! Ta maszyna jako pierwsza na świecie jednocześnie spala tłuszcz, buduje i rzeźbi mięśnie. .

Podczas 20 minutowego zabiegu żadna inna technologia modelowania sylwetki nie jest w stanie rozbudowywać mięśni. Nad jednoczesnym spalaniem podskórnej tkanki tłuszczowej i zwiększaniu mięśni pracuje zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności

EMS Body Sculpt działa tylko na nerw ruchowy, nie oddziałując na nerw czuciowy – nie wywołując bólu. Nerwy czuciowe nie są w stanie wykryć tak krótkiego impulsu, dlatego zabieg jest przyjemny, brak po nim zakwasów. Nie wymaga rekonwalescencji. Jedyne co pacjent odczuwa to lekkie zmęczenie.

Podczas 20 minutowego zabiegu (w zależności od partii ciała) generowane jest 20000-22000 hiperskurczów. Oferowanej przez nas innowacyjnej technologii nie da się zastąpić żadną inną formą stymulacji mięśni. Nie możliwe jest wykonanie 20 tyś. brzuszków, czy 20 tyś przysiadów w zaledwie w 20min.

Zabieg zdecydowanie prowadzi do wzrostu i zagęszczenia mięśni, ich odbudowy oraz doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych tzw. apoptozy adipocytów.

Nasze urządzenie EMS Body Sculptor wyposażone jest w bardzo duże 4 aplikatory magnetyczne – stymulatory mięśni. Dodatkową funkcją jest fotel/ platforma na nietrzymanie moczu i ćwiczenia mięśni kegla.

Terapię i program zabiegu dopasowuje się w zależności do potrzeb danego pacjenta.

Optymalne efekty urządzeniem EMS BodySculpt:

Seria 6-12 zabiegów w zależności od tego czy ćwiczysz czy jest to jedyna forma aktywności , predyspozycji i oczekiwań w ciągu 4-5 tygodni w odstępach 2-3 dniowych. Najlepsze efekty to cykl 2 razy w tygodniu, przez okres 4 tygodni.

Efekt utrzymuje się i zwiększa w czasie.

Zalecamy 1 trening przypominający raz na 3-4 tygodnie.

Zalecane jest pić min. 1.5 l wody i  stosować niskotłuszczową dietę.

Zabiegi EMS Body Sculptor przeznaczone są dla osób rozpoczynających treningi, nielubiących ćwiczyć, ale też dla kulturystów i ludzi fitness. Są to zabiegi niezwykle komfortowe, relaksujące i odprężające. Stworzone dla osób ceniących zdrowy styl życia – są naturalne i bezinwazyjne. Idealne dla uprawiających sport, jak i dla osób marzących o zgrabnej wysportowanej sylwetce bez wysiłku.

Jak będzie wyglądał Twój zabieg?

Do wybranego obszaru ciała przymocowuje się za pomocą specjalnych pasów głowice. W przypadku zabiegu na pośladki pacjent leży na brzuchu, a głowice przyłożone są po jednej do każdego z pośladków. W przypadku terapii na brzuch, pacjent leży na plecach, a w zależności od wielkości obszaru zabiegowego przymocowany jest do niego jeden lub dwa aplikatory. Możemy wykonać jednocześnie obszar nóg i brzuch, czy rąk i nóg, rąk i brzucha.

W przypadku ćwiczeń mięśni kegla, siadasz na platformie jak na zwykłym krześle.

Czy zabieg EMS Body SCULPT boli?

Zabieg trwa ok. 20 minut -45 min podpięcie i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za pacjenta urządzenie EMS BODY SCULPTOR. W tym czasie pacjent leży na łóżku zabiegowym i swobodnie się relaksuje, może czytać książkę lub gazetę.

Zabieg nie jest bolesny. Podczas pracy głowic odczuwalne są wibracje lub mrowienie.

Jak to się dzieje, że tłuszcz się spala?

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej

W trakcie zabiegu  EMS mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie ekstremalna ilość energii. Ta informacja wywołuje silną reakcję uwolnienia energii i ponad maksymalną lipolizę

Jak wygląda w przypadku bardzo słabych mięśni?

Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami, nie są w stanie samodzielnie osiągnąć takich skurczów jak przy zabiegu  EMS BODY SCULPTOR, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać. Technologia pola elektromagnetycznego wzmacniając mięśnie ułatwia późniejsze, samodzielne treningi mięśni.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • kobiety w ciąży i okresie połogu (do 2-3 miesięcy po porodzie)
 • metalowe implanty w obszarze zabiegowym
 • rozrusznik serca i inne wszepione urządzenia elektryczne
 • Wkładka domaciczna miedziana
 • nowotwory
 • gorączka
 • ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe
 • przepuklina pachwinowa lub ściany jamy brzusznej

Obszary zabiegowe:


Brzuch
– możliwość redukcji tkanki tłuszczowej, budowa bardziej widocznych mięśni – tzw. popularnie “kaloryfer”, poprawa wytrzymałości, zmniejszenie rozstępu mięśni prostych brzucha (kresa biała).

Pośladki – podniesienie obwisłych pośladków, lifting pośladków bez scalpela, budowa mięśnia pośladków – tzw. pośladki brazylijskie, wyszczuplanie i redukcja obwodów przy otyłości.

Uda – redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa umięśnienia ud.

Ramiona – redukcja tzw. Pelikanów, budowa bicepsu i tricepsu, redukcja tkanki tłuszczowej.

Mięśnie kegla

Efekty, jakie zapewnia urządzenie, to zasługa połączenia zaawansowanej technologii elektromagnetycznej o wysokiej intensywności,  która wywołuje ponad 20 000 niezwykle intensywnych skurczów mięśni. Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne, naturalne i odprężające. Taki trening jest nieosiągalny w trakcie samodzielnych ćwiczeń fizycznych.

Nie tylko ze względu na ich rekordową liczbę, ale i wielokrotnie dłuższy czas trwania poszczególnych skurczów.

Mięśnie Kegla to powszechna nazwa mięśni dna miednicy– swoją popularną nazwę otrzymały od nazwiska amerykańskiego lekarza – Arnolda Kegla, który opracował specjalne ćwiczenia, aby wzmocnić tę partię mięśni.

Choć miało to miejsce w latach 40. ubiegłego stulecia, to nadal ćwiczenie tych partii mięśni dla wielu kobiet, ale także panów stanowi tajemnicę albo wstydliwy temat tabu, ponieważ wkracza w sferę intymną. W rezultacie odbija się to na ich zdrowiu – pacjenci latami potrafią cierpieć w ukryciu, rezygnując z życia towarzyskiego z powodu dolegliwości takich jak: nietrzymanie moczu czy opuszczanie narządów rodnych.

Czym są mięśnie dna miednicy? 

Można porównać je z mocną 3 warstwową płachtą rozciągniętą między kośćmi miednicy – utkaną z włókien mięśniowych przebiegających w różnych kierunkach. Taka solidna konstrukcja dobrze zabezpiecza narządy wewnętrzne, chroni też przed niekontrolowanym wyciekiem moczu oraz kału, bierze także udział w stabilizacji tułowia – wpływa na prawidłową postawę, pomaga utrzymywać kręgosłup we właściwym położeniu, niwelując przeciążeniowe bóle pleców.

Mięśnie Kegla ( mięśnie dna miednicy) odpowiadają za prawidłową pozycję narządów miednicy (w tym pęcherza moczowego, odbytu) oraz funkcjonowanie układu moczowego, trawiennego i seksualnego. Odgrywają również ważną rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego organizmu. Z powodu normalnych procesów starzenia, porodu, menopauzy czy intensywnego treningu stan mięśni dna miednicy ulega pogorszeniu. Zmiany te są bezpośrednio związane z nietrzymaniem moczu i pogorszeniem satysfakcji seksualnej.

Utrata elastyczności mięśni dna miednicy, czynniki ryzyka:

Z czasem elastyczność mięśni dna miednicy może ulec zmianie – pod wpływem procesów fizjologicznych, określonego trybu życia lub zabiegów operacyjnych( ciąża, poród, siedzący tryb życia, menopauza).

Mięśnie dna miednicy u kobiet:

Dobrze wzmocnione mięśnie dna miednicy u kobiet nie tylko ułatwiają poród, ale także przyspieszają powrót do zdrowia po porodzie. Silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną i nasilają orgazm. Podczas kichania, śmiechu, podnoszenia, ćwiczenia aktywności fizycznej – mięśnie dna miednicy automatycznie szybko się kurczą, aby nie doszło do niekontrolowanego odpływu moczu. Zbyt słabe, mogą przyczyniać się do stresującego nietrzymania moczu.

Mięśnie dna miednicy u mężczyzn

U mężczyzn mięśnie Kegla linią miednicę, rozciągając się od kości ogonowej do łonowej, a dodatkowo owijają się wokół podstawy penisa. Dlatego dobra kondycja mięśni dna miednicy ma świetny wpływ na wydajność seksualną mężczyzny – wzmacnia wzwód, zwiększa ilość nasienia, pozwala kontrolować wytrysk i nasila orgazm. Silne mięśnie kegla oznaczają lepszą i dłuższą erekcję i silniejszy orgazm. Trening mięśni dna miednicy u mężczyzn jest również pomocny w zapobieganiu nietrzymaniu moczu i chorobom prostaty.

Czym jest platforma do ćwiczeń mięśni Kegla?

Jest to urządzenie, które wykonuje prawidłowy i niezwykle intensywny dla nas trening mięśni dna miednicy. Kilka sesji terapeutycznych wystarczy, aby wzmocnić mięśnie i przywrócić kontrolę nad ich pracą. Pełna seria 8-12 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu.

Platforma ta to najnowsze i najnowocześniejsze urządzenie do wzmacniania mięśni dna miednicy. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM do stymulacji mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Kluczowa skuteczność opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. Jest to niezwykle silne skoncentrowane pole elektromagnetyczne. Duża intensywność tego pola pozwala odpowiednio zmodyfikowanej energii dotrzeć do mięśni w całym obszarze miednicy.

Regularne i prawidłowo wykonywane ćwiczenia mięśni Kegla to nic innego jak inwestycja w przyszłość, aby życie było komfortowe i swobodne, bez bólu i krępujących sytuacji.

Przeciwwskazania:

*Ciąża

 • Choroba nowotworowa
 • Metalowe implanty
 • Rozrusznik serca i inne wszczepione urządzenia elektryczne
 • Wkładka domaciczna (miedziana spirala)
 • Niewydolność płuc i niektóre choroby serca
 • Miesiączka występująca w dniu zabiegu
 • Kolczyki i inna biżuteria w okolicach zabiegowej
 • Choroby psychiczne
 • stany zapalne w miejscu wykonywanego zabiegu
 • zaburzenia czucia
 • padaczka
 • niewydolność serca
 • nadciśnienie
 • gorączka
 • zakażenia wirusowe, bakteryjne

Metodyka zabiegu:

Pacjent siada na platformie ułożonej na krześle, może być w ubraniu, ale w obrębie pola zabiegowego nie powinny się znajdować metalowe elementy (nity, guziki, zamki błyskawiczne itp.)

nogi oparte na podłodze, lekko rozchylone kolana, ręce na udach.

Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za pacjenta urządzenie. W tym czasie pacjent swobodnie się relaksuje, może czytać książkę lub gazetę.

Zabieg nie jest bolesny. Podczas pracy platformy odczuwalne są lekkie wibracje, mrowienie i skurcze mięśni dna miednicy.

Czas zabiegu 30 min.

Seria 8-12 zabiegów ,

Częstotliwość – co 3-4 dni

Po zabiegu nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań. Pacjent może wrócić do codziennych zajęć.

Sprawdź efekty zabiegów EMS Sculptor!

EMS-przed-i-po-2.png
EMS-przed-i-po.png
EMS-przed-i-po-1.png
EMS-przed-i-po-3.png