to japoński lifting twarzy – jedna z najstarszych form masażu na świecie. Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w użytych preparatach.

Dla wielu z Pań kobido zastępuje wszelkie zabiegi kosmetologii estetycznej, inne twierdzą, że je doskonale uzupełnia, a część z Was jest po prostu zakochana w relaksie podczas zabiegu.

Technika tego masażu jest inna niż zwykłych masaży, działa na twarz silnie pobudzająco, liftinguje, niweluje napięcia a jednocześnie relaksuje i działa zdrowotnie na całe ciało. Ten kto nie spróbował, po prostu nie jest w stanie wyobrazić sobie jak intensywny, pobudzający, dokładny a zarazem relaksujący jest ten zabieg.

KOBIDO składa się z pięciu kolejno następujących po sobie etapów. Pierwszy z nich to rozluźnienie i masaż tkanek głębokich, masowany jest także czepiec głowy i akurat ta partia ma bardzo duży wpływ na efekt całego zabiegu. Także drogie Panie nie da się zrobić tego masażu bez masowania głowy… fryzura nie przetrwa na bank 🙂

Drugi etap masażu – to przede wszystkim relaks. Trzeci etap to drenaż. Drenaż usuwa toksyny i zastoje limfatyczne, wszelkiego rodzaju złogi, usprawnia przepływ limfy. Taki drenaż limfatyczny szczególnie dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami, które fundujemy sobie same siedząc zbyt długo przed komputerem.

Po tym etapie niektóre osoby widzą zdecydowaną różnicę w o postaci wyostrzenia rysów dolnej części twarzy- żuchwa. Jeśli  Twoja twarz ma tendencje do opuchnięcia to właśnie teraz poczujesz ULGĘ. 

Dopiero teraz można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. Każdą z tych technik masażysta musi wykonywać z pełnym zaangażowaniem. W ten sposób niwelowane są jakiekolwiek napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję.

Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonujemy również na szyi i dekolcie, jak cały masaż.

Ten krok niweluje powstałe na twarzy zmiany. Ten etap skupia się głównie na owalu twarzy, liniach bruzd nosowo-wargowych oraz okolicach oczu i czoła.

 Na końcu masażu stosowane są techniki akupresurowe, które pozwalają na zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii życiowej oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.

Każdy taki seans trwa ponad godzinę i za każdym razem działa bardzo relaksująco. Wiele osób usypia podczas tego etapu. Nastrojowa muzyka w tle dodatkowo uspokaja i wycisza organizm a unoszący się w powietrzu olejek eteryczny, zapach świec koi zmysły. 

Po serii zabiegów widać zdecydowaną różnicę, oczy są pełne życia i energii, twarz jest promienna, wszystkie zmarszczki łagodniejsze, małe znikają. Niesamowite efekty uzyskuje się także w obrębie żuchwy, Twoja twarz wręcz podniesie się. 

Przeciwwskazania:

temperatura

stany zapalne skóry;

rany lub otarcia

z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym

należy zachować 2-tyg odstęp po botoksie

odstęp po niciach 3-6 miesięcy

Jakich efektów można się spodziewać po masażu Kobido?

Efekty masażu Kobido są widoczne dość szybko, jeżeli kolejne sesje wykonuje się regularnie. Zmianę można dostrzec już po pierwszym masażu, jednak zmiana jest krótkotrwała, można wykonać taki masaż parę dni przed imprezą i cieszyć się napiętą i doskonale odżywioną skórą. 

Po serii zabiegów należy spodziewać się:


poprawy konturu twarzy;

podniesienia policzków;

zniwelowania opadających policzków;

spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych;

zmniejszenia opuchlizny;

zniwelowania worków pod oczami;

podniesienia opadających powiek;

eliminacji stresu;

zrelaksowania i odprężenia;

złagodzenia bóli głowy;

zlikwidowania sztywności twarzy;

poprawy wzroku;

ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry.

Wpływ tego masażu na całe ciało jest ogromny, tego nie da się niestety pokazać:) Klientki czuję się pełne energii i życia. 

Polecam Wam ten masaż również kiedy wybieracie dla kogoś prezent uważam, że sprawdzi się w 100%