Kwas migdałowy
Cena:
kwas migdałowy + maska 30 min / 100 zł
kwas migdałowy + masaż + maska 50 min / 140 zł
kwas migdałowy + masaż +oczyszczanie+ maska / 170 zł
Kwas migdałowy należy do kwasów z grupy AHA i ma nieocenione właściwości jako środek złuszczający, rozjaśniający, ściągający pory, a także bakteriobójczy. Jest jednym z delikatniejszych kwasów, które oprócz działania złuszczającego, lekko nawilżają skórę. Kwasy z grupy AHA są naturalnie występującymi w naturze, pozyskuje się je z surowców naturalnych. Kwasy AHA, w tym kwas migdałowy, doskonale sprawdzają się w walce z trądzikiem, starzeniem się skóry i bliznami.
Właściwości, działanie i efekty stosowania kwasu migdałowego
Kwas migdałowy, oprócz złuszczania skóry, ma działanie nawilżające.
Pomaga w utrzymaniu promiennego stanu skóry, działa antybakteryjnie i zwalcza oznaki starzenia. Oprócz spłycania blizn i zmarszczek kwas migdałowy pomaga w stymulacji produkcji kolagenu w skórze, dzięki temu jest ona jędrniejsza i bardziej sprężysta.
Ma silne działanie odświeżające, wyraźnie poprawia koloryt cery rozjaśniając ją, reguluje łojotok i pomaga w walce z trądzikiem, zaskórnikami i porami.
Jako jeden ze stosunkowo łagodnie działających substancji, kwas migdałowy uważa się za bezpieczny dla większości rodzajów skóry.
Przeciwwskazaniem do używania peelingów chemicznych z jego zawartością jest:
skłonność skóry do alergii,
okres ciąży i karmienia,
ostre stany trądzikowe i rany skóry.
Szczególną ostrożność przy stosowaniu kwasu migdałowego zaleca się osobom z bardzo wrażliwą skórą, efekty uboczne nie są jednak notowane zbyt często, zwłaszcza jeśli stężenie kwasu jest odpowiednio dobrane. Gdy kwas migdałowy (jak zresztą i inne peelingi chemiczne) jest pozostawiony na skórze przez zbyt długi czas, może dojść do poparzeń, zaczerwienienia i podrażnień. Kwas migdałowy zwiększa wrażliwość na oddziaływanie promieni UV, dlatego po zabiegu zaleca się aplikowanie kremów z wysokimi filtrami słonecznymi i unikanie przebywania na słońcu.
Z reguły Panie chwalą sobie szybkie, widoczne rozjaśnienie cery i poprawienie jej sprężystości oraz kolorytu. Trzeba przyznać, że jest stosunkowo tanim sposobem na przywrócenie skórze jędrności i spłycenie zmarszczek. Ponadto zwykle nie powoduje podrażnień, a cera jest po nim gładka i świeża właściwie od razu.
Kwas mlekowy
Cena:
kwas mlekowy + maska 30 min / 100 zł
kwas mlekowy + masaż + maska 50 min / 150 zł
kwas mlekowy + masaż +ultradźwięki+ maska / 180 zł
Dla kogo polecany jest kwas mlekowy:
Kwas mlekowy, jest jedną z tych substancji, która może stać się remedium na nasze najróżniejsze problemy ze skórą. Ma działanie złuszczający, nawilżający, napina skórę, doskonale rozświetla ale przede wszystkim silnie redukuje przebarwienia.
Oczywiście przed zabiegiem zawsze robimy wywiad i to on jest kluczowy w podjęciu decyzji, który zabieg należy wykonać, ale w skrócie czego można spodziewać się po zabiegu:
1. Silnie nawilża skórę, a do tego chroni ją przed nadmierną utratą wody. Suche placki, szorstka skóra? zabieg z kwasem mlekowym, podobnie jak te z kwasem hialuronowym, warto stosować szczególnie w okresie grzewczym, gdy nasza skóra narażona jest na silne przesuszenia.
2. Złuszcza martwy naskórek. Zwykły peeling nie wystarcza? widzisz, że Twoja skóra już nie reaguje na zwykły piling? Być może przyszedł czas na coś mocniejszego.
3. Likwiduje przebarwienia: każdy z nas marzy o idealnie gładkiej skórze bez choćby cienia przebarwień. Drobne plamki, którymi usiana jest twarz, potrafią stać się prawdziwą zmorą. Na szczęście kwas mlekowy poprawia stan pigmentacji skóry, przyspiesza proces przemiany naskórka, a do tego hamuje syntezę melanin.
4. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Zmarszczki? Kto je lubi? Kwas mlekowy pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a do tego poprawia sprężystość skóry.
5. Działa antybakteryjnie: z tego względu kosmetyki z kwasem mlekowym chętnie wykorzystywane są w leczeniu trądziku, a sam kwas poprawia stan skóry trądzikowej. Odblokowuje pory, likwiduje zaskórniki, silnie oczyszcza skórę, a do tego wspomaga odnowę komórkową. Dzięki niemu możemy praktycznie zapomnieć o wypryskach.
I PEEL Lightening Lift Przebarwienia i zaburzenia pigmentacyjne ( zabieg na kosmeceutykach)
Cena: 220 zł zabieg rekomendowany raz na 10-14 dni około 4-7 zabiegów.
Składniki aktywne:
Organiczny aloes w postaci żelu – Nośnik/Baza
30% mieszanka:Kwasu mlekowego
Złuszczające (AHA), Rozjaśniające – inhibitor tyrozynazy
Echinacea angustifolia stems G™ (komórki macierzyste Jeżówki Wąskolistnej) – Redukcja przebarwień pozapalnych, wzmocnienie układu odpornościowego i stymulacja produkcji kolagenu.
Zabieg eksfoliacyjny, przeznaczony do przeprowadzenia kuracji redukcyjnej przebarwień pigmentacyjnych. Formuła peelingu opiera się na roztworze kwasu mlekowego, komórek macierzystych Undari Pierzastodzielnej i Jeżówki Wąskolistnej i zawartości substancji rozjaśniających, powodujących inhibicję tyrozynazy, dzięki czemu hamują nadmierną melanogenezę. Kwas mlekowy i kojowy połączone z koktajlem czynników rozjaśniających, skutecznie redukują wszelkie przebarwienia, odświeżają koloryt i nawilżają.
Rodzaje skóry: z przebarwieniami, plamami posłonecznymi, nierównomiernym kolorytem skóry, odwodniona.
Mikrodermabrazja
mikrodermabrazja + maska 30 min / 100 zł
mikrodermabrazja + masaż + maska 50 min / 140 zł
mikrodermabrazja + masaż +oczyszczanie+ maska / 170 zł
mikrodermabrazja plecy + kwas – 200 zł
Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i salonach urody. Może służyć jako pełnowartościowy zabieg, ale najczęściej jest to wstęp do dalszych działań mających na celu likwidację problemu trądziku, odświeżenie skóry czy pozbycie się zmarszczek. Dlaczego akurat mikrodermabrazja? Czym jest ten zabieg ?
Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej naskórka, czyli pozbyciu się starych, zalegających, zrogowaciałych już komórek oraz nadmiaru sebum. Uważa się, że w przeciwieństwie do innych tego typu terapii jest ona najmniej inwazyjna oraz nie powoduje żadnych niepożądanych powikłań. Tak to prawda, ale musi być wykonana bardzo umiejętnie.
Urządzenie, którym jest wykonywany, zabieg, jest wyposażone w głowice ścierne pokryte diamentem oraz kompresor wytwarzający podciśnienie. Tak naprawdę owe głowice mogą posiadać bardzo różne wielkości, a wszystko zależy od obszaru ciała, który chcemy poddać leczeniu oraz od problemu jaki chcemy zlikwidować. Zwykle urządzenia do mikrodermabrazji wyposażone są w wymienne filtry, co zwiększa higienę podczas zabiegu.
Zabieg ten jest wspaniałą alternatywą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na chemiczne ścieranie górnej warstwy naskórka z powodu alergii lub innych przeciwwskazań.
Na szczęście na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ są one widoczne już po pierwszym zabiegu. Cera staje się zdrowsza, zostaje oczyszczona, nabiera większej jędrności oraz sprężystości, a co więcej – poprawie ulega jej również mikrokrążenie. Czyli w skrócie pobudzamy skórę też do pracy.
Mikrodermabrazja nie jest inwazyjna.
Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
Przez tryb życia, codzienny stres, pracę w pomieszczeniach z klimatyzacją czy szkodliwe substancje zawarte w produktach spożywczych, prawie każdy z nas ma problem z tworzeniem się na skórze twarzy zaskórników otwartych – powszechnie nazywanych wągrami. Widoczne są one szczególnie w okolicy nosa lub brody jako małe czarne kropeczki. W tych otwartych porach bardzo łatwo gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia i często sama pięlęgnacja domowa nie daje oczekiwanych efektów. Zabieg ten jest więc idealny nie tylko dla kobiet, które po nałożeniu makijażu widzą jeszcze gorszy efekt niż przed, ale też mężczyzn, którzy najzwyczajniej nie mają jak tego problemu zatuszować.
Wskazania do mikrodermabrazji
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej zaleca się osobom, które mają cerę delikatną, wrażliwą oraz podatną na zmiany alergiczne. Z tego powodu szczególnie poleca się jej wykonywanie, zwłaszcza gdy problem stanowią:
- zmiany potrądzikowe;
- zaskórniki otwarte (wągry);
- rozszerzone pory;
- przebarwienia;
- zmarszczki;
- zwiotczała, szara, ziemista, pozbawiona blasku skóra;
- rozstępy;
- likwidacja blizn;
- fotostarzenie.
Przeciwwskazania do mikrodermabrazji:
W kilku przypadkach przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji nie jest wskazane. To przede wszystkim:
- łuszczyca;
- nowotwory;
- guzki, które nie zostały przebadane przez lekarza;
- zmiany trądzikowe grudkowe, ropne;
- trądzik różowaty;
- cera naczyniowa i tendencje do pękania naczynek;
- aktywna choroba wirusowa, np. opryszczka/ bakteryjna/ grzybicza;
- występowanie brodawek w obszarze poddanym zabiegowi;
- uszkodzona ciągłość skóry;
- tendencje do powstawania bliznowców- keloidów;
- terapia retinoidami, wówczas należy odczekać minimum 6 miesięcy;
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
Częstotliwość wykonywania mikrodermabrazji jest uzależniona od potrzeb indywidualnych, ale najczęściej powinno to być nie mniej niż co 14 dni i nie rzadziej niż 21 dni, gdyż tyle czasu trwa całkowita odbudowa komórek skóry. Zwykle zaleca się 3 do 5 zabiegów, żeby był widoczny efekt. Później dla podtrzymania skóry w dobrej kondycji zaleca się powtarzanie mikrodermabrazji raz w miesiącu. Tydzień przed planowanym zabiegiem nie wykonywać żadnych czynności mogących przerwać ciągłość skóry, czyli np. depilacji woskiem. Nie należy też stosować peelingów drobno i gruboziarnistych ani kwasowych.
Jedna taka sesja powinna trwać około 20-30 minut w zależności od wielkości obszaru, na którym pracujemy. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odświeżona, fibroblasty są pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny. Tuż po zabiegu skóra jest najlepiej chłonna, to właśnie teraz skorzystamy z tego i dobierzemy dla Ciebie najlepszy preparat.
PILING KAWITACYJNY
Peeling kawitacyjny to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego, manualnego oczyszczania twarzy. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że zwykle nie wystarczy jeden zabieg a seria.
Jest zabiegiem bardzo delikatnym, polecanym osobom u których wykluczono inne metody złuszczania i oczyszczania naskórka, np. ze względu na cerę naczynkową. Osoby cierpiące na nadmierne zanieczyszczenie cery mogą bez większych obaw poddać się temu zabiegowi, ponieważ jest bezinwazyjny, nie ingeruje w strukturę skóry.
Peeling kawitacyjny jest bardzo często stosowany jako przygotowanie naszej cery do innych zabiegów, podobnie jak mikrodermabrazja.
Dzięki złuszczeniu martwego naskórka nasza skóra łatwiej wchłania substancje aktywne. Warto dodać, że podczas zabiegu dzięki wibracjom ultradźwiękowym, wykonywany jest też mikromasaż skóry, który poprawia jej dotlenienie i mikrokrążenie, pobudza produkcję kolagenu i stymuluje metabolizm komórek.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego wytwarza falę ultradźwiękową, która kierowana jest na wilgotną skórę wywołując efekt kawitacji. Skóra przed kontaktem z urządzeniem powinna być dokładnie oczyszczona.
Fala ultradźwiękowa w połączeniu z płynem tworzy pęcherzyki. Te z kolei z powodu podwyższonego ciśnienia, drgań i ciepła powiększają się i pękają. Cały proces powoduje oczyszczenie naszej skóry, która cierpi z powodu dużych warstw zrogowaciałego naskórka, toksyn i wydzielin gruczołów łojowych. Zabieg jest bezinwazyjny i można go stosować przy każdym rodzaju cery. Zaleca się go szczególnie osobom z suchą, wrażliwą i naczynkową skórą.
Zabieg peelingu kawitacyjnego wskazany jest w przypadku:
- Przebarwień,
- Trądziku i zaskórników,
- Blizn,
- Delikatnych zmarszczek,
- Cery wymagającej oczyszczenia i regeneracji,
- Cery ziemistej,
- Cery palacza,
- Cery zmęczonej, niedotlenionej i odwodnionej.
Peeling kawitacyjny przede wszystkim pozwala nam na:
- Uzyskanie promiennej, oczyszczonej i zdrowej cery,
- Poprawę krążenia skóry dzięki mikromasażowi, który dotlenia, odmładza i nawilża naszą skórę,
- Pobudzenie naszych komórek i zmuszenie ich do naturalnej odnowy,
- Usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, wągrów, zaskórników,
- Masaż twarzy,
- Delikatne wygładzenie zmarszczek.