Gabinet Urody "Szafir"
ul. Pabianicka 1
97-400 Bełchatów

tel. +48 501 309 306
gabinet@szafir-uroda.pl

Zaproszenia
i karnety »

Kriolipoliza


Kriolipoliza to skuteczny zabieg konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej.

W naszym gabinecie zabiegi rozpoczynają się od pomiarów i dokumentacji zdjęciowej. Razem decydujemy, którą część ciała należy poddać zabiegowi. Jedno " przyłożenie" to obszar wielkości męskiej dłoni. Jednorazowo możemy przyłożyć dwa takie obszary, a zabieg taki trwa od 40-50 min. Maksymalnie można jednorazowo przyłożyć 6 obszarów. Zabieg może być powtórzony po około 6 tygodniach. Trzeba pamiętać, że zabieg ten nadaje się tylko na miejsca wyraźnie " odstające" od reszty sylwetki ( bryczesy, brzuch, wewnętrzna strona ud, nagromadzona tkanka tłuszczowa nad kolanami, tzw. boczki, itp.). Zabieg nie wyszczupli Nam całej sylwetki, a jedynie zniweluje miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Wykonuje się go po serii zabiegów wyszczuplających całą sylwetkę lub jako pojedyncze zabiegi.

Kriolipoliza - w odróżnieniu od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, umożliwia zastosowanie zaawansowanej technologii zamrażania, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe skutecznie je eliminując a jednocześnie oszczędza wszystkie pozostałe tkanki.
Urządzenie do kriolipolizy umożliwia zamrażanie tkanki tłuszczowej od +5 do -5 , co pozwala wykonywać zabiegi rzeźbienia na osobach lekko otyłych oraz redukcji tkanki tłuszczowej na osobach bardzo otyłych.


Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym ponieważ temperatura i vacuum kontrolowane są przez cały czas trwania zabiegu.

W jaki sposób działa kriolipoliza?
Na wybranym obszarze ciała zostaje umiejscowiony specjalny przetwornik mający za zadanie przechwytywać komórki tkanki podskórnej na zasadzie działania próżni, a jednocześnie oziębiać dzięki selektywnie zastosowanej technice krio.
Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego.
Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek.

W jaki sposób usuwane są komórki tłuszczowe?

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

• bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopnio wym uwalnianiem lipidów
• pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, który wywołuje lipolizę

Ile sesji będzie nam potrzebne?
• Zależnie od grubości tkanki tłuszczowej i pożądanej redukcji potrzeba będzie przeprowadzić do 4 sesji. Korzystny odstęp czasowy pomiędzy dwoma sesjami to ok. 40 dni.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegach?
• W zależności od początkowej grubości tkanki tłuszczowej średni ubytek wynosi od 1 do 4 cm po jednym zabiegu. Odpowiada to 25-45% ubytku tkanki tłuszczowej.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po zabiegu należy pić dużo wody (2,5 litra). Wskazane jest również unikanie owoców oraz słodyczy, ciast i słodkich soków.

 

Ceny zabiegów:

1 przyłożenie - 130zł

2 przyłożenia - 240zł

przyłożenia - 345

przyłożenia - 440

przyłożeń - 520

Istnieje możliwość negocjacji cen przy większej liczbie osób.