Makijaż, aby zdobił, a nie szpecił musi być  dobrany nie tylko do typu urody i charakteru danej osoby, ale także do pory dnia i okoliczności.

Makijaże można podzielić na "umowne" typy:

1. Makijaż dzienny   
Ten powinien być przede wszystkim naturalny, lekki i świeży. Może to być make-up no make-up, czyli makijaż wykonany z naturalnej palety barw, praktycznie niewidoczny, ale jednocześnie ukrywający wszelkie defekty kształtu oczu i twarzy. W tym makijażu bardziej "chowamy" niedoskonałości niż podkreślamy urodę. Nie stosujemy w nim brokatów i cyrkonii. Oczy są bardziej wyeksponowane niż usta.

2. Makijaż wieczorowy 
Gra świateł (światło świec i światło sztuczne) pochłaniają kolory, dlatego makijaż wieczorowy powinien być zdecydowanie intensywniejszy, bardzo trwały i wodoodporny, bo przecież będziemy prawdopodobnie tańczyć całą noc. Możemy sobie w nim pozwolić na małą ekstrawagancję, ale połyskujące elementy nakładamy w niewielkich ilościach, by nie stworzyć efektu kiczu. Dominujące w nim barwy to odcienie ciemne i bogate w intensywne pigmenty. Ożywi go nutka lekkiego brokatu nałożona na cienie lub rzęsy. Nie bójmy się efektu długich i gęstych rzęs tu możemy używać sztucznych rzęs lub kępek. Wieczorowy makijaż również musi być dobrany do typu urody, kolorystyki ubioru, dodatków i okazji. Inny będzie make-up na wyjście do teatru, niż na bal.

3. Makijaż smoky eyes, najczęściej wybierany przez bardzo młode Klientki.
Jest to rodzaj makijażu wieczorowego, w którym używa się ciemnej palety barw w jednej tonacji kolorystycznej i rozmywa je do uzyskania efektu przydymienia. Przyjęło się, że makijaż ten wykonuje się szarościami i czernią, ale nie zawsze jest to dobry pomysł. Zimne kolory zarezerwowane są szczególnie dla pani zimy i lata (chłodna tonacja). Do smoky eyes można użyć również odcieni oberżyny, zieleni, ciemnej śliwki, głębokiego brązu, które pasują do innych typów urody. 

4. Makijaż ślubny

Makijaż ślubny łączy w sobie cechy makijażu fotograficznego i wodoodpornego. Powinien być mocniejszy niż na co dzień, by nie zginął w stylizacji ślubnej, a stanowił ważny jej element i był widoczny w każdym świetle. Należy pamiętać, że w fotografii zasadniczą rolę odgrywa światło, a ono wyłapie i podkreśli wszelkie, pozornie niewidoczne, niedoskonałości. Należy więc przede wszystkim perfekcyjne skorygować ewentualne przebarwieni na twarzy, sińce pod oczami i zaczerwienienia.
Kolorystykę makijażu ślubnego dobieramy uwzględniając: 
•  Kolor sukni panny młodej i dodatków. Od tego, czy suknia jest w kolorze czystej, chłodnej bieli, czy też ciepłego odcienia ecru, zależy, czy będziemy używać barw chłodnych, czy ciepłych.
•  Kolor kompozycji kwiatowej. Często zdarza się, że właśnie pod kolor bukietu dobierana jest akcent kolorystyczny w makijażu oczu.
• Typ urody panny młodej. Jeśli prezentuje typ wiosny lub jesieni będą do niej pasować barwy ciepłe, natomiast pani lato lub zima zdecydowanie lepiej będzie wyglądać w odcieniach z domieszką pigmentu chłodnego.
Do tego typu makijażu używa się często barw pastelowych, lekko opalizujących – w odcieniach brzoskwini, różu, lawendy lub łososia. 

5.   Makijaż specjalny  sylwestrowy, karnawałowy 

Jest to makijaż odważny, odbiegający znacznie od makijażu dziennego, a nawet wieczorowego. Z przewagą elementów błyszczących i brokatowych, które możemy nakładać na całe ciało i włosy. Musi być dopełnieniem kreacji, dodatków i fryzury. Tu sztuczne rzęsy są wręcz konieczne (oferta jest bogata – od rzęs z cyrkoniami po te najbardziej fantazyjne z piórkami). Możemy również urozmaicić makijaż wzorem z cyrkonii lub brokatu, który będzie wychodził poza granice oczu i formował się na twarzy. Podobnie jak w makijażu wieczorowym barwy muszą być intensywne i dobrze prezentować się w sztucznym świetle. Makijaż specjalny jest wyrazisty i precyzyjny.

Żeby makijaż był wyrazisty i trwały, warto przed pamiętać o prawidłowej pielęgnacji cery oraz wykonaniu dzień przed mocniejszego pilingu.

Czasem cera wymaga większej uwagi... oczyszczenia, zabiegu pojędrniającego, ale tu należy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej zapisać się na wizytę. 

Wyjątek stanowią zabiegi bankietowe, które można wykonać w dzień imprezy lub dzień przed ( I signature face lift, Kobido, laser shape).

Product added to compare.